Competición (305)

Luns, 08 Setembro 2014 00:15

V TORNEO INTERNACIONAL CONCELLO DE OROSO Destacado

Resultados e clasificacións do domingo

Resultados e clasificacións do sábado.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 03 Xaneiro 2015 12:30
Mércores, 03 Setembro 2014 10:05

XXXVIII TORNEO DO ALBARIÑO Destacado

Resultados do sábado e domingo

Modificado por derradeira vez o Sábado, 03 Xaneiro 2015 12:33
Domingo, 24 Agosto 2014 18:05

X TORNEO CIDADE DE A CORUÑA DE TENIS DE MESA 2014 Destacado

Resutados completos.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 03 Xaneiro 2015 12:34
Mércores, 13 Agosto 2014 00:30

XIX TORNEO DE TENIS DE MESA FESTAS PATRONAIS DE MONFORTE Destacado

Resultados do torneo

 

Modificado por derradeira vez o Sábado, 03 Xaneiro 2015 12:35
Sábado, 05 Xullo 2014 10:47

IX TORNEO 24 HORAS A.D. VINCIOS

Máster e listados.

A petición do Club A.D. Vincios publicamos a convocatoria e o cartel do IX TORNEO 24 HORAS A.D. VINCIOS.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 05 Xullo 2014 11:09
Resultados e clasificacións.

Modificado por derradeira vez o Xoves, 28 Mai 2015 00:04
Publicamos a continuación a crónica elaborada pola Federación Española sobre os ascensos producidos neste fin de semá. Solo nos queda, como Xunta Directiva, felicitar aos equipos de Oroso e Arteal polos ascensos conseguidos, que súmanse aos logrados por outros equipos noutras ligas xa comentadas no seu día.
Modificado por derradeira vez o Luns, 19 Mai 2014 16:56

ALBERTO SEOANE ALCARAZ proclamouse CAMPIÓN do OPEN DE ESLOVAQUIA celebrado nestas datas na localidade de Bratislava, na proba de DISCAPACITADOS FÍSICOS - CLASE 6.

Para obter este gran resultado enfrontouse en grupos aos xogadores: Daniel Bobrov de Israel ao que derrotou polo apertado resultado de 3 xogos a 2. Roger Ljunggren de Suecia por 3 a 0. Alexander Nagy de Eslovaquia por 3 a 0.

En cuartos enfrontouse a Tomás de Vito de Argentina impoñéndose por 3 xogos a 1.

En semifinais tivo en fronte ao xogador David Wetherill de Gran Bretaña gañándolle por 3 a 1.

E xa, na final se encontrou co chinés Chao Chen logrando derrotalo por 3 xogos a 1.

Dende a Xunta Directiva da Federación Galega queremos dar o parabén a este gran xogador, formado nas filas do Club do Mar de San Amaro, desexando que continúen os éxitos no fúturo, que premien o esforzo e dedicación de moitos anos.

Modificado por derradeira vez o Sábado, 17 Mai 2014 01:45

Publicamos a nota elaborada por Francisco Monroy, Delegado en Galicia da Asociación Española de Xogadores Veteranos de Tenis de Mesa.

Del 1 al 4 de mayo se jugaron en Marina D'Or (Castellón) los campeonatos de España de Veteranos con una participación de más de 400 jugadores y un total de 116 equipos. Como siempre buen ambiente y un gran nivel que va en aumento cada año.

Por parte de Galicia han logrado subir al podio los siguientes: en equipos femeninos el CTM Coruña consiguió el tercer puesto con las jugadoras Conchi López y Beatriz Ceide. 

En dobles de más de 50 masculino Juanjo Miguélez haciendo pareja con el catalán Jaume Jofre consiguió quedar campeón de España en una brillante final y competida al máximo.

En individuales de más de 75 fue tercero Enrique Fernández del Vincios.

En individuales de más de 70, Manuel Martínez Prieto de la Hípica también fue tercero.

Y Beatriz Ceide del CTM Coruña consiguió la medalla de bronce en más de 50 femenino.

Independientemente de los resultados finales hay que indicar que todos los gallegos han jugado a muy buen nivel.

La próxima cita a nivel nacional para los veteranos asociados a la Asociación Española de Jugadores Veteranos de Tenis de Mesa, será un TOP que se jugará en El Álamo (Madrid) los días 7 y 8 de junio.

Modificado por derradeira vez o Venres, 09 Mai 2014 22:03