Competición (305)

Luns, 04 Mai 2015 11:58

CONCENTRACIÓN PROVINCIAL DA CORUÑA Destacado

 Circular nº12 - coa convocatoria dunha concentración provincial benxamín, alevín, infantil e xuvenil, encadrada dentro do PLAN DE COLABORACIÓN E PATROCINIO DA DEPUTACIÓN PROVINCIAL DA CORUÑA, a celebrar os días 9 e 10 de maio en Narón.

A data de inscrición remata o 5 de maio.

Modificado por derradeira vez o Mércores, 10 Xuño 2015 12:42
Domingo, 03 Mai 2015 15:50

XXIV CAMPIONATO DE ESPAÑA VETERANO Destacado

Elías Ramos da Sociedad Deportiva Hípica CAMPIÓN DE ESPAÑA VETERANO DE +70 ANOS.

Francisco González do Club Tenis de Mesa Coruña TERCEIRO CLASIFICADO EN INDIVIDUAL VETERANO +60 ANOS.

José MAbelairas e José Piñeiro do Club Ferrol de Tenis de Mesa TERCEIROS CLASIFICADOS EN DOBRES VETERANOS +50 ANOS.

Podium EliasFinal 70

Todos estes resultados veñen a redondear un gran fin de semana para Galicia ao sumalos aos conseguidos polas seleccións infantís e cadetes.

Dende a Xunta Directiva da Galega queremos felicitar todos estes xogadores e xogadoras, dos dous campionatos disputados e, como non pode ser doutro xeito, os seus respectivosclubs, pois sen eles sería imposible alcanzar tan altas metas.

Modificado por derradeira vez o Martes, 12 Mai 2015 12:25

Fotos da entrega de trofeos

Podium Silvia AlvarezPodium Claudia Canay

Silvia Álvarez SUBCAMPIONA de España Cadete Feminina.

Podium Uxio RegueiroPodium equipo cadete masculino

Podium equipo infantil femininoPodium equipo cadete feminino

Expedicion e trofeos

Final Cadete FemininaFinal Cadete Feminina1

Claudia Canay y Uxío Regueiro TERCEIROS clasificados en Infantil e Cadete, respectivamente.

Finais individuais

Javier Diz, Noelia Santiago y Belén Calvo caeron eliminados en cuartos de final.

Helena Martín e Judith Cobas foron eliminadas en oitavos de final.

Alexandre Iglesias, Andrés Torres e Santiago Otero caeron en 16º.

Anxo Iglesias está desputando a final de consolación en Catedete Masculina.

 

Modificado por derradeira vez o Martes, 12 Mai 2015 11:12
Luns, 27 Abril 2015 11:00

LIGA DE 2ª DIVISIÓN FEMININA

Resultados e clasificacións finais desta liga.

Modificado por derradeira vez o Mércores, 10 Xuño 2015 12:46

A Federación Galega de Tenis de mesa quere felicitar os equipos femininos participantes nas fases de ascenso a Superdivisión e a "Divisón de Honor" por unha gran participación de todas elas, en especial a San Xoan por acadar o ascenso. 

Na fase de ascenso a "División de Honor" disputada en Ferrol, San Xoán acadaría o segundo posto, que lle daría o ascenso, e Cinania Tapería O Faro acabou o cuarto.

RESULTADOS FASE DE ASCENSO A DIVISIÓN DE HONOR FEMENINA

sanxoanfem

San Xoan (Sasha, Noa, Paula e Belén)/Foto San Xoan TM

Cinania Taperia O Faro

Cinania Bar Tapería O Faro(Lara, Emma, Laura e María)/Foto DavidHupa

E na fase de ascenso a Superdivisión, Oroso TM Celme fixo unha gran fase en Alicante.

RESULTADOS FASE DE ASCENSO A SUPERDIVISIÓN FEMENINA

Oroso TM Celme

Oroso TM Celme (Olaya, Paula, Saleta, Sara, Cristina e Silvia)/Foto OrosoTM

Fonte: RFETM

Modificado por derradeira vez o Luns, 27 Abril 2015 17:13

 Algúns videos e fotos dos podios

 

Resultados e clasificacións dos Campionatos Galegos Xuvenil e Benxamín.

 

Modificado por derradeira vez o Mércores, 10 Xuño 2015 12:44
Mércores, 08 Abril 2015 20:40

XXVIII CAMPIONATO GALEGO ABSOLUTO Destacado

Resultados e clasificación do Campionato Galego Absoluto.

 

Modificado por derradeira vez o Mércores, 10 Xuño 2015 12:44

Resultados e clasificacións dos Campionatos Galegos Veteranos e Infantil.

 

Modificado por derradeira vez o Mércores, 10 Xuño 2015 12:45

Subido o arquivo de tódolos encontros xogados nas distintas ligas e os seus respectivos árbitros.

Modificado por derradeira vez o Xoves, 12 Marzo 2015 00:53
Venres, 09 Xaneiro 2015 12:01

RÁNKING MES DE XANEIRO Destacado

Subido el ránking también en formato excel

Modificado por derradeira vez o Venres, 09 Xaneiro 2015 12:56