Domingo, 03 Mai 2015 15:04

CAMPIONATO DE ESPAÑA INFANTIL E CADETE DE SELECCIÓNS TERRITORIAIS Destacado

Fotos da entrega de trofeos

Podium Silvia AlvarezPodium Claudia Canay

Silvia Álvarez SUBCAMPIONA de España Cadete Feminina.

Podium Uxio RegueiroPodium equipo cadete masculino

Podium equipo infantil femininoPodium equipo cadete feminino

Expedicion e trofeos

Final Cadete FemininaFinal Cadete Feminina1

Claudia Canay y Uxío Regueiro TERCEIROS clasificados en Infantil e Cadete, respectivamente.

Finais individuais

Javier Diz, Noelia Santiago y Belén Calvo caeron eliminados en cuartos de final.

Helena Martín e Judith Cobas foron eliminadas en oitavos de final.

Alexandre Iglesias, Andrés Torres e Santiago Otero caeron en 16º.

Anxo Iglesias está desputando a final de consolación en Catedete Masculina.

 

 

Unha vez finalizada a fase de grupos, os xogadores/as galegos quedaron clasificados nos seguintes postos:

  • Infantís Feminino: Claudia Canay eNoelia Santiago primeiras de grupo, Helena Martín segunda de grupo.
  • Infantil Masculino: Andrés Torres e Javier Diz clasifícanse primeiros de grupo, Alexandre Iglesias segundo de grupo.
  • Cadete Feminino: Silvia Álvarez, Judith Cobas e Belén Calvo primeiras de grupo.
  • Cadete Masculino: Uxío Regueiro Primeiro, Santiago Otero Segundo e Anxo Iglesias Terceiro de grupo (empatado a puntos cos dous primeiros).

Extraordinario papel das seleccións galegas Infantil Feminino, Cadete Masculino e Cadete Feminino ao lograr quedar SUBCAMPIONAS DE ESPAÑA e un máis que meritorio 5º posto da Selección Infantil Masculina.

O medalleiro queda como segue:

  • Andalucía con dous primeiros postos e un terceiro.
  • Madrid cun primeiro posto e tres terceiros.
  • Murcia cun primeiro posto.
  • Galicia con tres segundos postos e un quinto.
  • Valencia cun segundo posto e 2 terceiros
  • Cantabria cun terceiro posto.
  • Castela a Mancha cun terceiro posto.

A partir das catro da tarde dan comezo as probas individuais.

A selección Cadete Feminina tamén caeu ante Andalucía por 3/1, quedando SUBCAMPIONA de España.

A Selección Galega Infantil Feminina tamén quedou SUBCAMPIONA de España ao perder contra Andalucía por 3/1.

A Selección Cadete Masculina quedou SUBCAMPIONA de España ao caer derrotada por 3/0 ante a Comunidade Murciana.

A Selección Galega Infantil Masculina remata nun máis que meritorio 5º posto, ao gañar a Navarra por 3/2.

Pola súa banda as Infantís Femininas van perdendo 2/1 e as Cadetes Femininas por 2/0, ambas as dúas contra Andalucía.

A Selección Cadete Feminina tamén na FINAL ao derrotar a Madrid por 3/2.

Galicia nas finais de Infantil Feminino e Cadete Masculino ao derrotar a Cantabria por 3/1 e Comunidade Valenciana por 3/2, respectivamente.

A Selección Cadete Feminina vai gañando por 2/1 á Comunidade de Madrid e con moitas posibilidades de clasificarse tamén para a final.

Pola súa banda os Infantís Masculinos nestes momentos están comezando a xogar contra Navarra polo 5/8 posto.

A SEMIFINAIS AS SELECCIÓNS INFANTIL FEMININA, CADETE FEMININA E CADETE MASCULINA.

Os resultados dos cuartos foron os seguintes:

  • Infantil Feminino: 3/1 contra Castilla la Mancha.
  • Cadete Feminino: 3/2 contra Castilla y León.
  • Cadete Masculino: 3/1 contra o Pais Vasco.

Só lamentar a eliminación da selección Infantil Masculina ao perder contra Madrid por 3/1.

As catro seleccións galegas clasifícanse primeiras de grupo gañando todos os seus encontros.

Cuartos de final a xogar as 19:30 horas:

  • Infantil Masculino contra Madrid.
  • Infantil Feminino contra Castilla la Mancha.
  • Cadete Masculino contra o Pais Vasco.
  • Cadete Feminino contra Castilla y León

Os últimos resultados foron os seguintes:

Infantil Masculino: contra o Pais Vasco 3/1.

Cadete Masculino: contra Canarias 3/1

Cadete Feminino: contra Comunidad Murciana 3/0

Pleno de victorias para as catro seleccións na xornada da mañán:

Infantil Masculino: 3/2 a Selección Murciana (Javier Diz: 3-1/3-1 - Andrés Torres: 2-3/3-1 - Alexandre Iglesias: 0-3).

Infantil Femenino: 3/0 a Extremadura e 3/0 a Castela e León (Extremadura: Claudia Canay, Noelia Santiago e Helena Martín, todas 3-0)(Castela e León: Claudia Canay: 3-0 - Helena Martín: 3-1 - Noelia Santiago: 3-0).

Cadete Masculino: 3/0 a Extremadura e 3/1 a Castela e León (Extremadura: Uxío Regueiro: 3-1 - Santiago Otero: 3-0 - Anxo Iglesias: 3-0)(Castela e León: Uxío Regueiro: 0-3/3-2 - Santiago Otero: 3-1 - Anxo Iglesias: 3-0).

Cadete Feminino: 3/0 Aragón e 3/0 Canarias (Canarias: Belén Calvo, Silvia Álvarez e Judith Cobas, todas 3-0)(Aragón: Belén Calvo: 3-1 - Silvia Álvarez: 3-1 - Judith Cobas: 3-0).

Despois destes resultados a selección infantil feminina xa está clasificada como primeira de grupo, polo que xogarán para os postos 1 ao 8.

Campeonato Espaa Albacete Cadete Feminino 2015Campeonato Espaa Albacete 2015 1

 Campeonato Espaa Albacete Cadete Masculino 2015 1Campeonato Espaa Albacete Infantil Masculino 2015

Campeonato Espaa Albacete Cadete Masculino 2015Campeonato Espaa Albacete 2015

Lido 1484 veces Modificado por derradeira vez o Martes, 12 Mai 2015 11:12