Luns, 30 Decembro 2013 00:00

29/12/2013 - CIRCUÍTO GALEGO (XIV TORNEO CIDADE DE NARÓN) Destacado

Resultados e clasificacións das probas celebradas o sábado.

Resultados e clasificacións das probas celebradas o domingo

 

Debido ás numerosas rectificacións que se produciron e para evitar malentendidos, estes son os horarios de comezo de todas as probas:

  • Benxamín masculinos (grupos 1 e 2 - 9:30 horas).
  • Benxamín feminino (grupo único - 9:30 horas).
  • Alevin mixto (grupos 1, 2 e 3 - 9:30 horas).
  • Infantil feminino (grupo 1 - 9:50 horas)(grupo 2 - 11:50 horas).
  • Infantil masculino (grupo 1 - 9:30 horas)(grupo 2 - 10:50 horas)(grupo 3 - 11:10 horas).
  • Cadete feminino (grupo 1 - 9:30 horas)(grupo 2 - 11:50 horas).
  • Cadete masculino (grupos 1 e 2 - 9:30 horas).
  • Xuvenil/sub 23 (grupos 1, 2 e 3 - 9:30 horas).
  • Veteranos 40 anos (grupos 1 e 2 - 9:30 horas)(grupo 3 - 11:50 horas).
  • Veteranos 50 anos (grupos 1, 2 e 3 - 9:30 horas).
  • Senior mixto (grupo 1 - 11:10 horas)(grupo 2 - 9:30 horas).
  • Absoluto feminino (grupos 1 e 2 - 9:30 horas).
  • Absoluto masculino (grupos 1 ao 7 - 9:30 horas).
  • Absoluto masculino (2ª Fase - 15:00 horas).
  • Discapacitados físicos (grupo único - 15:00 horas).
Debido ás numerosas baixas que se produciron no torneo, reformáronse case todos os grupos das distintas probas, polo que se aconsella comprobalos, xa que tamén sufriron cambios os horarios e as mesas.

Na proba absoluta masculina entraron tres novos cabezas de serie, que comezarán a competir na 2ª Fase:

RAMOS PRATA, Edgar Manuel Cambre T.M.
FERREIRO LAGE, Juan Ángel C.T.M. Coruña
MARTÍN GONZÁLEZ, Antón C.T.M. Cidade de Narón

 

Listado definitivo, ordenado por probas e posto no ranking.

Pódese ver a continuación a organización da competición, en canto a grupos, exentos e clasificados para as fases finais.

Pasan directamente á 2ª fase os 8 primeiros xogadores do ranking inscritos na proba absoluta masculina, segundo se especifica a continuación:

VIDAL FERNÁNDEZ, Adrián Cambados T.M.
MIGUÉLEZ PITA, Juan José C.T.M. Coruña
QUINTERO BECEIRO, Diego C.T.M. Cidade de Narón
GARCÍA RODRÍGUEZ, Rubén Club San Xoán T.M.
MEIZOSO MONTERO, David Club San Xoán T.M.
PIÑEIRO SEIJIDO, José Club Ferrol T.M.
ABELAIRAS LAVANDEIRA, José Manuel Club Ferrol T.M.
BECERRA MELO, Hugo Dez Portas Lugo T.M.

Se clasifican para a fase final da proba absoluta masculina, os 2 primeiros clasificados de cada grupo da 2ª fase.Antonio Lasén (Xuíz Árbitro) no correo: Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo.

Normativa do XIV Torneo Cidade de Narón, a celebrar os días 28 e 29 de decembro, en Narón.

Lido 2270 veces Modificado por derradeira vez o Luns, 30 Decembro 2013 02:32