Comité Técnico (68)

A SELECCIÓN GALEGA SUB21, FORMADA POR MARCOS SANMARTIN, FERNANDO PADIN, CARLOS DOMINGUEZ, RUBEN GARCIA E MARTIN PINTOS, ACADOU O SEGUNDO LUGAR NA MODALIDADE DE EQUIPOS, SENDO OS MELLORES QUE FINALIZARON EN CUARTOS, FERNANDO PADIN, CARLOS DOMINGUEZ E MARTIN PINTOS.

NA PROBA ABSOLUTA MASCULINA O MELLOR RESULTADO FOI O DE RUBEN GARCÍA, ÚNICO EN CHEGAR AOS OITAVOS DE FINAL, SENDO ELIMINADO POR UN GRANDE XOGADOR COMO IVO SILVA.

 E NA FEMININA A NOSA ÚNICA REPRESENTANTE, RAQUEL BONILLA, FIXO O MELLOR EN GRUPOS VENCENDO Á NUMERO 1 PORTUGUESA, LEILA OLIVEIRA, PASANDO PRIMEIRA DE GRUPO, PASANDO FACIL EN OITAVOS, E NOS CUARTOS DE FINAL, FOI DERROTADA CONTRA PROGNÓSTICO POR JOANA MOTA, LOGO DE IR VENCENDO 2-0 (9-5), E A PORTUGUESA FOI QUEN DE DARLLE A VOLTA AO MARCADOR

Modificado por derradeira vez o Martes, 18 Marzo 2014 19:27
Domingo, 09 Marzo 2014 23:35

CONVOCATORIA TORNEO INTERNACIONAL POVOA DE VARZIM Destacado

Publicase circular 10 sobre convocatoria para o Torneo Internacional da Povoa de Varzim, que podedes consultar no arquivo pdf que se achega.
Modificado por derradeira vez o Luns, 10 Marzo 2014 12:44
Sábado, 28 Decembro 2013 00:00

TECNIFICACION EN PONTEVEDRA Destacado

Publicase circular número 8 sobre tecnificación a desenvolver o 2 e 3 de xaneiro en Pontevedra.

OS XOGADORES E XOGADORAS CONVOCADOS, TEÑEN QUE ESTAR O DÍA 2 ÁS 10 HORAS, E O REMATE SERÁ O DÍA 3 ÁS 18,30 HORAS.

Modificado por derradeira vez o Domingo, 29 Decembro 2013 16:57
Venres, 20 Decembro 2013 00:26

GALICIA TIVO AMPLIA PRESENZA NO OPEN DE PORTUGAL Destacado

Os combinados galegos, fixeron un papel digno dentro dos combinados españois participantes no OPEN DE PORTUGAL, do circuito ITTF, disputado a pasada fin de semana en Vila Nova de Gaia.

As cadetes foron sextas (Belén Sañudo e Laura Fernández) e oitavas (Belén Calvo e Judith Cobas) respectivamente e os junior masculino (Rubén García, Martin Regueiro e Santiago Otero), décimos, nun evento con presencia de paises como Francia, Luxemburgo, Holanda, Inglaterra,...

Os cadetes (Martin Pintos e Pedro Fernández) tiveron chance de facer un mellor torneo, pero finalmente, en partidos longos, cederon a posibilidade de loitar polos postos de honra. Anxo Iglesias formaba noutro equipo con Gonzalo Herranz e Saleta no equipo B junior feminino.

A nivel individual, Rubén García, Martin Regueiro, Martin Pintos, Belén Calvo, Laura Fernández, Belén Sañudo, meteronse nos cadros finais, o resto xogou cadro de consolación, sendo o mellor resultado o de Judith Cobas, que xogou e perdeu a final coa portuguesa Raquel Martins.

 

 

Modificado por derradeira vez o Venres, 20 Decembro 2013 00:58
Luns, 02 Decembro 2013 19:58

CONCENTRACIÓN DE TECNIFICACIÓN EN NARÓN Destacado

Publicase circular nº 7 sobre concentración de tecnificación, que terá lugar o venres 6 en Narón.
Venres, 22 Novembro 2013 00:00

DESMENTIDO TECNIFICACIÓN EN LUGO

A Federación Galega de Tenis de Mesa, diante da aparición dun cartaz con información de actividade de tecnificación el Lugo, DESVINCULASE TOTALMENTE DA MESMA, e pedirá explicacións, ademáis de informar do tema ao Xuiz Único, por se fora constitutivo de acto punible por USO DO LOGO DA FEDERACIÓN en actividades privadas vinculadas á aparición dun novo club na capital luguesa.
Modificado por derradeira vez o Xoves, 02 Xaneiro 2014 20:45
Martes, 19 Novembro 2013 16:34

GALICIA PARTICIPARÁ NO PRO-TOUR ITTF DE PORTUGAL Destacado

NO DÍA DE HOXE SAIU A COMPOSICIÓN DE EQUIPOS PARA PARTICIPAR NO OPEN DE PORTUGAL, A DISPUTAR EN VILA NOVA DE GAIA.

IMPORTANTE, OS SELECCIONADOS DEBEN ESPERAR AS INSTRUCCIÓNS QUE ENVIAREMOS POR MAIL, SOBRE INGRESO NA CONTA DA GALEGA, E ASI FARIAMOS O INGRESO CONXUNTO, ASÍ COMO A CONFIRMACIÓN DE PARTICIPACIÓN.

ESTAMOS NEGOCIANDO A POSIBILIDADE DE CHEGAR O VENRES POLA MAÑÁ, O QUE SAE MAIS BARATO AO PAGAR SÓ DUAS NOITES DE HOTEL, ASÍ COMO PLANIFICANDO A VIAXE.

ENTRE HOXE Á NOITE E MAÑÁ POLA MAÑÁ ENVIAREMOS MAIL CON INFORMACIÓN AOS CLUBS E FAMILIARES DOS CONVOCADOS.

 

EQUIPOS

 

CADETE MASCULINO C

MARTIN PINTOS (AD Vincios)

PEDRO FERNANDEZ (Mercantil Vigo)

ANXO IGLESIAS(AD Vincios)

 

CADETE FEMININO B

BELEN CALVO (Arteal)

JUDITH COBAS (Arteal)

 

CADETE FEMININO D

BELEN SAÑUDO (Cidade Narón)

LAURA FERNÁNDEZ (Arteal)

 

JUNIOR MASCULINO E

RUBEN GARCIA (San Xoan TM)

MARTIN REGUEIRO (Cambados TM)

SANTIAGO OTERO (Cidade de Narón)

 

JUNIOR FEMININO A


LAURA RAMIREZ

LYDIA ARCOS

BELEN HENARES

SALETA LOPEZ (Oroso TM)

 

Xoves, 14 Novembro 2013 19:58

REMATE PRAZO INSCRICIÓN NO PROGRAMA ESCOLAR "XOGADE" Destacado

AVISO IMPORTANTE A TODOLOS DIRECTIVOS DE CLUBS, COLEXIOS, E ENTIDADES QUE PARTICIPAN NO PROGRAMA DEPORTIVO "XOGADE" DA SECRETARIA XERAL PARA O DEPORTE.

Por se alguén non ten coñecimento do prazo de inscrición, avisamos que mañá venres día 15 ás 24 horas finaliza o prazo de inscrición de equipos e xogadores e xogadoras.

Informar ademáis que co motivo de recorte orzamentario, só se disputará a competición até os campionatos provinciais.

Os campionatos galegos infantil e cadete na modalidade de equipos disputarase segundo se indique na modificación do calendario, que se publicará en vindeiras datas.

Martes, 17 Setembro 2013 20:43

A SELECCIÓN GALEGA 3ª NO INTERTERRITORIAL DE LINARES Destacado

Uxío Regueiro 1º (Oroso), Diego Varela 2º (Club do Mar) e Rubén García 3º(San Xoan), os tres podiums individuais

Salientar que a pesar do forte calor, unha vez máis os rapaces e rapazas derono todo para acadar éste bo resultado, dada a dificultade de poder vencer aos anfitrións, que levan un lustro vencendo nas categorias inferiores.

Ademáis resaltar que os debutantes, Diego Varela, Luisa Pintos e Claudia Canay, xogaron como se levaran varias convocatorias, non lles tremeu a man a ningún momento, o que nos congratula vendo que temos futuro.

Uxío Regueiro, demostrou non ter rival desta volta, cun bo e regular xogo, subindo ao máis alto do podium.

Tamén resaltar o bo nivel en xuvenil, onde Rubén García, fixo un xogo moi regular, que o levou ao terceiro lugar do podium, logo de facer uns moi bos partidos cos seus compañeiros de caixón, os andaluces Dragos Antimir e Carlos Caballero, xogadores de División de Honra.

Podedes consultar os resultados no arquivo que se achega.

Modificado por derradeira vez o Martes, 17 Setembro 2013 23:41
Luns, 02 Setembro 2013 08:39

CONVOCATORIA TORNEO INTERTERRITORIAL Destacado

Publicase a circular nº 4, sobre a convocatoria de categorías inferiores para o Torneo Interterritorial a disputar en Linares (Jaén) o 14 e 15 de setembro.
Páxina 2 de 4