Comité de Actividades (139)

Sábado, 05 Novembro 2016 08:56

IV FESTA DO TENIS DE MESA DE OROSO

Está incluido el cuadro de competición

Se adjunta un fichero con las inscripciones recibidas.

Actualizado con el master

Modificado por derradeira vez o Venres, 16 Decembro 2016 15:41
Luns, 02 Mai 2016 19:44

CAMPIONATOS DE ESPAÑA DE VETERANOS Destacado

Grandes resultados alcanzados por Quico González e Mateo Civantos nos Campionatos de España de Veteranos disputados estes días en Tomares (Sevilla).

Quico González quedou Campión de Veteranos 65 anos e Subcampión de dobres masculinos.

CEV Campeon 60 años QuicoCEV Subcampeon 60 años dobres Quico

Pola súa banda Mateo Civantos quedou Campión de Veteranos de 50.

CEV Campeon 50 años Civantos

Desde a Directiva da FGTM queremos transmitir o noso parabén a estes dous xogadores, así como ao resto dos participantes nestes campionatos.

Resultados dos Campionatos Galegos Benxamíns, Xuvenís, Sénior e Absolutos.

 

Modificado por derradeira vez o Venres, 29 Abril 2016 22:23
Mércores, 04 Novembro 2015 10:42

TORNEO ZONAL 1 - LUGO Destacado

Subidos os resultados en arquivos adxuntos.

Resultados mais destacados logrados polos xogadores/as galegos:

Benxamín feminino: 1ª Ana Otero (Cidade de Narón).

Alevín feminino: 3ª Luisa Pintos (A.D. Vincios), 4ª Laura Rodríguez (Cinania T.M.)

Alevín masculino: 4º Mario García (Cidade de Narón).

Infantil feminino: 1ª Claudia Canay (Cidade de Narón), 2ª Helena Martín (Cidade de Narón), 3ª Noa Fernández (Monte Porreiro).

Infantil masculino: 1º Andrés Torres (A.D. Vincios), 4º Javier Diz (Club del Mar).

Xuvenil feminino: 1ª Silvia Álvarez (Oroso TM), 2ª Belén Calvo (Arteal), 4ª Judith Cobas (Arteal).

Xuvenil masculino: 2º Martín Pintos (AD Vincios), 3º Santiago Prieto (Monte Porreiro).

Sub 23 feminino: 2ª Saleta López (Oroso TM).

Sub 23 masculino: 1º Marcos Sanmartín (Oroso TM), 2º Carlos Domínguez (Vilagarcía TM), 4º Martín González (Club del Mar).

Sénior feminino: 1ª Teresa Nine (Arteal), 3ª Cristina Fernández (Oroso TM), 4ª Victoria Cadilla (Monte Porreiro).

Sénior masculino: 1º Ignacio Fernández, 2º Adrián Arias (Club del Mar), 3º Lucas Rodríguez (Helios Bembrive).

Veterano feminino: 4ª Isabel Rodríguez (Club Coruña).

Veterano 40 anos: 3º José M. Fernández (San Xoán TM), 4º José Fdez. Abarquero (Academia San Mamed Ourense TM).

Veterano 50 anos: 2º José R. Fernández (Mercantil de Vigo), José M. Abelairas (Milagrosa TM).

Discapacitados físicos pé: Yago Pita (Club del Mar), Juan Monzón (Cidade de Narón), Santiago López (Grumico), Santiago Brandariz (Grumico).

O Presidente da Federación Galega xunto coa súa Xunta Directiva quere felicitar a todos os galardoados, así como aos innumerables clasificados para a seguinte fase, sen esquecer aos seus respectivos clubs, que un ano máis conseguiron estar por encima do resto, tanto en número de participantes (250 de 450 participantes), como polos resultados obtidos.

 

Modificado por derradeira vez o Mércores, 04 Novembro 2015 11:19
Martes, 12 Mai 2015 10:00

DATAS DE CELEBRACIÓN DOS TORNEOS DO CIRCUITO GALEGO Destacado

Datas de celebración dos torneos encadrados dentro do Circuíto Galego para a tempada 2015-2016:

CIRCUITO GALEGO
Torneo de Vilalba Sin datas
Torneo de Lugo 8/9 agosto 2015
Torneo de Coruña 22/23 agosto 2015
Torneo de Cambados 29/30 agosto 2015
Torneo de Oroso 5/6 septiembre 2015
Torneo Pontevedra 12/13 septiembre 2015
Torneo de Gondomar 19/20 septiembre 2015
Torneo de Cangas 26/27 septiembre 2015
Torneo de Oleiros 12/13 diciembre 2015
Torneo de Narón 26/27 diciembre 2015
Torneo de Ferrol 21/22 mayo 2016
Modificado por derradeira vez o Martes, 12 Mai 2015 12:27
Luns, 02 Marzo 2015 17:30

TORNEOS DO CIRCUÍTO GALEGO Destacado

Os torneos incluídos dentro do Circuíto Galego teñen de prazo ata o 31 de marzo de 2015 para solicitar as datas de celebración destes.
Martes, 13 Xaneiro 2015 15:18

ORGANIZACIÓN DE CAMPIONATOS GALEGOS

Unha vez finalizado o prazo para a solicitude dos campionatos galegos, a Xunta Directiva da Federación Galega concedeu a organización destes aos seguintes clubs:

Campionato Galego Veterano e Infantil - 28 e 29 de marzo - en VILAGARCIA

Campionato Galego Absoluto - 2 e 3 de abril - en FERROL

Campionato Galego Xuvenil e Benxamín - 4 e 5 de abril - en NOIA

Campionato Galego de Discapacitados - 23 e 24 de maio - en FERROL

Campionato Galego Sub 23 e Alevín - 6 e 7 de xuño - en VILALBA

Modificado por derradeira vez o Martes, 13 Xaneiro 2015 16:07
Sábado, 22 Novembro 2014 16:39

II FESTA DO TENIS DE MESA DE OROSO

Cartel do Torneo que se vai organizar o día 8 de decembro en Oroso. O torneo tendrá 4 categorías: sub10, sub15, sub20 e absoluto. Poderán participar tanto federados como afeccionados.

Inscricións en Este enderezo de correo está a ser protexido dos robots de correo lixo. Precisa activar o JavaScript para velo. ou en 636793118, ata o 4 de decembro.

Modificado por derradeira vez o Mércores, 26 Novembro 2014 21:39
Xoves, 30 Outubro 2014 11:05

TORNEO ZONAL 1 - LALÍN Destacado

Hoxe xoves, de 17:00 á 20:30 horas estará aberto o pabillón para adestramentos.

Os días de competición o pabillón estará aberto, para adestramentos, unha hora antes do comenzo da competición.

Rectificados algúns grupos das categorías de benxamín masculino, alevín masculino, sub 23 masculino e sub 23 feminino.

Master e grupos provisionais, cos días, horarios e mesas.

Modificado por derradeira vez o Xoves, 30 Outubro 2014 11:37
Mércores, 23 Xullo 2014 11:00

RÁNKING FINAL DE TEMPADA Destacado

Ranking fin de tempada, actualizado co Torneo Cidade de Ferrol e os Campionatos Galegos Benxamín, Infantil e Xuvenil.
Modificado por derradeira vez o Mércores, 23 Xullo 2014 13:41