Antonio F. Lasén Casás

Antonio F. Lasén Casás

A solicitud del Club San Xoán publicamos la convocatoria del I CAMPUS SAN XOÁN TENIS DE MESA.

Este fin de semana celebrouse en Aveiro (Portugal) o 17º Torneo Ibérico de Seleccións en categoría Cadete.

Cladia Canay Terceira Clasificada

Normativa do XO TORNEO INTERNACIONAL 24 HORAS A.D. VINCIOS, a celebrar os días 4 e 5 de xullo en Gondomar.

Cartel do torneo.

Nuevo Rojo

Subidas as convocatorias da Asemblea Xeral Ordinaria e Comisión Delegada da Federación Galega de Tenis de Mesa.

Subido un novo ránking correxido, ao haberse detectado erros.

Ver a nota informativa do Comité Técnico correspondente a concentración de xogadores benxamíns e alevíns a celebrar en Oroso os días 30 e 31 de maio.

Hace unas horas que ha comunicado el jugador Gallego Alberto Seoane, que ha superado el corte para los juegos olímpicos de Rio.

Antes de la última prueba del Ranking de la ITTF, Alberto tenia los puntos suficientes para acceder a estos JJOO, no obstante sus inmediatos perseguidores estaban a muy pocos puntos, y, se arriesgaba si no iba a la COPA COSTA RICA DE T.M. ADAPTADO, a poder perder dicha plaza de acceso. Tomando la decisión correcta y participando en esta última prueba, ganando 2 partidos del grupo de fase le ha llegado para certificar dicho pase en la Clase 6.

Mañana día 21 estará en su ciudad natal para pasar la navidad en familia. Según sus propias palabras es una ilusión muy grande, que lleva persiguiendo desde hace muchos años, y que gracias al trabajo diario y a la ilusión ha conseguido y que aún no se lo puede creer.

¡!!!! Grande Alberto!!!!!

Elías Ramos da Sociedad Deportiva Hípica CAMPIÓN DE ESPAÑA VETERANO DE +70 ANOS.

Francisco González do Club Tenis de Mesa Coruña TERCEIRO CLASIFICADO EN INDIVIDUAL VETERANO +60 ANOS.

José MAbelairas e José Piñeiro do Club Ferrol de Tenis de Mesa TERCEIROS CLASIFICADOS EN DOBRES VETERANOS +50 ANOS.

Podium EliasFinal 70

Todos estes resultados veñen a redondear un gran fin de semana para Galicia ao sumalos aos conseguidos polas seleccións infantís e cadetes.

Dende a Xunta Directiva da Galega queremos felicitar todos estes xogadores e xogadoras, dos dous campionatos disputados e, como non pode ser doutro xeito, os seus respectivosclubs, pois sen eles sería imposible alcanzar tan altas metas.

Fotos da entrega de trofeos

Podium Silvia AlvarezPodium Claudia Canay

Silvia Álvarez SUBCAMPIONA de España Cadete Feminina.

Podium Uxio RegueiroPodium equipo cadete masculino

Podium equipo infantil femininoPodium equipo cadete feminino

Expedicion e trofeos

Final Cadete FemininaFinal Cadete Feminina1

Claudia Canay y Uxío Regueiro TERCEIROS clasificados en Infantil e Cadete, respectivamente.

Finais individuais

Javier Diz, Noelia Santiago y Belén Calvo caeron eliminados en cuartos de final.

Helena Martín e Judith Cobas foron eliminadas en oitavos de final.

Alexandre Iglesias, Andrés Torres e Santiago Otero caeron en 16º.

Anxo Iglesias está desputando a final de consolación en Catedete Masculina.